Rcs.forumz.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Cerere marire grad
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeMar Mar 01, 2011 1:45 am Scris de Lexxus123

» Cerere Upgrade by Just*Alin
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeMar Mar 01, 2011 1:43 am Scris de Lexxus123

» Marire Admin
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeLun Feb 28, 2011 7:30 am Scris de V.e.n.d.e.t.t.a

» Ce se intampla cu Servarul?
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeJoi Feb 24, 2011 9:50 pm Scris de Gabone

» lag mai mic
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeMier Feb 23, 2011 6:55 pm Scris de yCaRe

» Cerere Marire Grad LuckyMan*_-
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 10:38 am Scris de yCaRe

» Cerere admin str
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 1:26 am Scris de NucKy ;x

» Sanctiune admin N1ku
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeDum Feb 20, 2011 7:15 am Scris de LuckyMan*_-

» cerere upgrade FERB
Propun Un Regulament Mai Bun !!! Icon_minitimeDum Feb 20, 2011 7:11 am Scris de LuckyMan*_-

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Statistici
Avem 49 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sTr8[;x]

Membrii nostri au postat un numar de 706 mesaje în 152 subiecte
Conectare

Mi-am uitat parola

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 7, Mar Feb 08, 2011 8:35 am

Propun Un Regulament Mai Bun !!!

+2
Matteo
g0Ld
6 participanți

In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  g0Ld Mar Feb 08, 2011 11:17 pm

Regulament
1. Regulament Playeri Xzone2
a) Jocul este Free, dar obiectivele rundelor trebuie duse la finalizare ( TERO = planteaza bomba, pazesc ostatecii si COUNTER = dezamorseaza bomba, salveaza ostatecii). Daca mai sunt 15 secunde si cei ramasi in viata nu se indreapta catre cele doua obiective prezentate mai sus vor fi sanctionati. (slay)

b) Blocarea culoarelor de trecere, usilor, podurilor, ferestrelor din runde este interzisa. (slap)

c) Cererea de admin in joc este interzisa. (gag)

d) Apelarea unui admin pentru ca acesta sa aplice comenzi unui player este interzisa. (gag)

e) Cererea de harti in joc este interzisa. (llama)

f) Jucatorii gasiti AFK ( away from keyboard ) vor fi pedepsiti. (kick)

g) Aruncarea intentionata a unei grenazi de tip "flash"in baza la inceputul rundei sau pentru a orbi un coechipier este interzisa. (slay)

h) Limbajul necivilizat, ironic sau de prost augur al jucatorilor este interzis. (gag)

i) Folosirea numelor gen anagrame ale cuvintelor obscene este interzisa. (ban 300)

j) Orice player care afirma pe chat ca are cod, chiar si in gluma, va fi sanctionat. (ban 300)

k) Acuzarea unui jucator sau a unui admin ca foloseste coduri este interzisa. In caz ca sunteti absolut sigur ca acel jucator foloseste coduri, veti folosi u@ pentru a anunta adminii prezenti in vederea verificarii suspectului, daca nu sunt admini prezenti veti face demo folosind comanda Record nick , si il veti posta pe forum la Lista Neagra. (llama)

l) Jucatorii care stau Spectatori fara a primi permisiunea unui admin vor fi pedepsiti. (kick)

m) Jucatorii nu au voie sa comenteze deciziile adminilor, pentru asta exista forumul. (gag)

n) Jucatorii nu au voie sa comenteze deciziile Ownerilor sau a GoD-zilor. (kick)

o) Folosirea admin-chat-ului (u@) de catre playeri in exces si fara rost este interzisa. (gag)

p) Calomnierea sau Amenintarea de orice tip a unui jucator sau admin este interzisa. (ban 300)

q) Rasismul chiar si in forma de gluma este interzis. (ban 300)

r) Injuriile grave ce lezeaza identitatea si integritatea, aduse unui jucator sau admin sunt interzise, riscand sa piarda privilegiul de a mai juca pe serverele Xzone2. (fuckoff)

s) Folosirea codurilor este interzisa. (ban)

t) Playerii care au primit ban nu mai au voie sa intre pe server decat dupa ce au postat cele doua poze pe forum la rubrica Cereri Unban in maxim 24 ore. In caz contrar vor fi sanctionati.(fuckoff)

u) R.e.c.l.a.m.a pentru alte forumuri sau servere de Counter Strike este interzisa. (fuckoff)

v) Tentativele de flood vor fi pedepsite. (censure)

w) Sunt interzise nick-urile care contin cuvinte obscene sau denumiri de coduri: ex: wall, aim, ogc. (ban 300)

x) Comanda Retry dupa una din sanctiunile de mai sus este interzisa. (gag/llama/kick/ban 300/ fuck-off/ censure/ smash)


2. Regulament Admini Xzone2 (Helper, Moderator, Administrator)

a) Adminii sunt obligati sa pedepseasca jucatorii care nu respecta regulamentul aplicand doar comenzile necesare conform sanctiunii in care se incadreaza playerul in cauza.

b) Adminii nu pot pedepsi un jucator, datorita disputelor personale, sau pentru amuzament.

c) Adminii sunt obligati sa se asigure ca parola lor nu ajunge la nici o alta persoana.

d) Adminii sunt obligati sa joace pe serverul unde detin acces doar cu nick-ul declarat in cererea de admin.

e) Adminii sunt obligati sa schimbe hartile doar cand au mai ramas aproximativ 10 minute din harta, si doar prin vot dupa ce au cazut deacord prin u@ cu ceilalti admini prezenti pe server. Cand mai sunt 3 minute din harta, intra vot automat iar in acest caz nici un admin din categoriile de mai sus nu mai are voie sa intervina.
f) Adminii nu au voie sa umble la comenzile mai jos mentionate decat in cazuri exceptionale. Daca situatia impune folosirea acestor comenzi, adminul respectiv trebuie sa faca un printscreen sau demo (dupa caz) pe care sa-l posteze la rubrica GUARD pe forum, daca i se v-a solicita acest lucru de catre un GoD sau Owner.
- timelimit
- roundtime
- gravity
- restrictweapons
- c4timer
- immunityoff / on
- frendlyfire
- comenzile CVAR
- comenzile RCON
- execclient
- comenzi alternative de punish (rocket, thunder, fire)

g) Adminii sunt obligati sa foloseasca pentru a bana un player doar comanda amx_ban.

h) Adminii pot schimba hartile de tip AWP, in timpul zilei chiar si fara vot, daca acestia considera ca numarul playerilor este prea mare pentru acest tip de harta.
In aceste situatii nu este obligatoriu dar se recomanda folosirea functiei u@ in vederea consultarii cu ceilalti admini prezenti pe server.

i) Adminii sunt obligati sa dea comanda /restart , dupa jucarea primei runde dupa ce harta a fost schimbata.

j) Deciziile importante pe server le ia adminul cel mai mare in rang.

k) Adminii sunt obligati sa promoveze Forumul Comunitatii ( xzone2.forumgratuit.ro) atunci cand sunt pe serverele Xzone2 cel putin cu un mesaj / runda.

l) Adminii sunt obligati sa indrume pe forum playerii care cer informatii despre obtinerea de admin.

m) Adminii sunt obligati sa cunoasca foarte bine comenzile aferente rangului obtinut in comunitate.

n) Folosirea nejustificata a comenzilor asupra playerilor aduce dupa sine sanctiuni pt adminul in cauza, si poate duce chiar la pierderea accesului.

o) Adminii nu au voie sa comenteze deciziile GoD-zilor, pentru acest lucru exista rubrica GUARD pe forum.

p) Adminii nu au voie sa comenteze deciziile Ownerilor. Riscati Acces Sters.

q) Este interzisa folosirea comenzilor de catre un admin asupra altui admin.

r) Comenzile pentru sanctiunile playerilor sunt urmatoarele:
- gag = amx_gag nick 600
- slay = amx_slay nick
- slap = amx_slap nick
- llama = amx_llama nick
- ban = amx_ban nick 0 verificare
- ban 300 = amx_ban nick 300 motiv
- fuckoff = amx_fuckoff nick

s) Adminii care nu respecta acest Regulament vor fi sanctionati de catre GoD-zii cu acces la Consola sau de catre Owneri in functie de abaterea comisa.

t) Adminii au obligatia de a verifica in maxim 24 ore pozele postate pe forum de catre playerii banati.
Cei care nu vor face acest lucru vor avea accesul sters.

3. Regulament GoD-zi Xzone2
a) GoD-zii se supun regulilor mai sus mentionate dar au si cateva sarcini in plus.

b) GoD-zii au obligatia de a verifica adminii in vederea respectarii regulamentului.

c) GoD-zii pot folosi comenzi asupra adminilor doar cu motive bine intemeiate.

4. Regulament GoD-zi cu acces la Consola Xzone2
a) GoD-zii cu acces la Consola serverelor pot suspenda, mari, micsora sau retrage accesul oricarui admin fara a anunta sau a oferi explicatii celor in cauza si pot sanctiona orice player sau admin daca acestia ocolesc regulamentul cat si regula bunului simt. Ei raspund doar in fata Ownerilor pentru actiunile lor. 5. Owneri

b) Ownerii nu se supun nici unei reguli deoarece prezenta tuturor playerilor si adminilor in aceasta comunitate este un privilegiu oferit de ei.

c) Ownerii pot interveni si pot decide oriunde pe forumul si pe serverele comunitatii Xzone2, neconditionati de nimeni si de nimic, si nu raspund in fata nimanui despre activitatea lor.

Acum ast parerile celorlaltii admin !!!
Pro sau Contra Justificat Question
g0Ld
g0Ld
Admin

Mesaje : 175
Data de înscriere : 06/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Dambovita ;>

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Matteo Mier Feb 09, 2011 2:08 am

a) GoD-zii cu acces la Consola serverelor pot suspenda, mari, micsora sau retrage accesul oricarui admin fara a anunta sau a oferi explicatii

Nu sunt deacord cu aceasta regula consider k doar ownerul are dreptul sa foloseasca aceasta regula.Dak un god nu este deacord cu un admin de pe server e liber sa faca o reclamatie iar ownerul sa ia o decizie in legatura cu acel admin.
Matteo
Matteo

Mesaje : 72
Data de înscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Matteo Mier Feb 09, 2011 2:09 am

c) GoD-zii pot folosi comenzi asupra adminilor doar cu motive bine intemeiate.

Aceasta regula din regulamentul tau g0ld nu corespunde cu regula din regulamentul lui gabone ...* NU se da kick/ban intre admini (doar MasterAdmin are acest drept)
-suspend 3 zile...


Matteo
Matteo

Mesaje : 72
Data de înscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  g0Ld Mier Feb 09, 2011 2:37 am

tu nu sti sa citesti ?
sa nu vezi bn :-??
am zis sa dati Pro sau Contra justificat...
nu`mi veni mie cu parerile tale ca nu ma intereseaza Arrow
g0Ld
g0Ld
Admin

Mesaje : 175
Data de înscriere : 06/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Dambovita ;>

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  yAkO Mier Feb 09, 2011 3:03 am

PRO
regulament corect, complet Very Happy

yAkO

Mesaje : 16
Data de înscriere : 08/02/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  g0Ld Mier Feb 09, 2011 3:05 am

ms faaa:*
g0Ld
g0Ld
Admin

Mesaje : 175
Data de înscriere : 06/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Dambovita ;>

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Matteo Mier Feb 09, 2011 4:38 am

CONTRA ...g0ld nu e forumul tau k sa decizi u cine sa posteze sau nu ...ai avut ceva de genu si cu kid si inca ceva am impresia k te deranjeaza parerile mele pt k am dreptate.
Matteo
Matteo

Mesaje : 72
Data de înscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  yCaRe Mier Feb 09, 2011 5:36 am

PRO.. SI mateo .. Ciocu mai mic.. Cool Cool
yCaRe
yCaRe
Admin

Mesaje : 38
Data de înscriere : 14/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Matteo Mier Feb 09, 2011 5:39 am

yCare vezi poate postezi si u un regulament mah k ce plm se poarta fiecare cu regulamentul lui ...intrebarea mea e de ce a mai postat gabone un regulament dak voi aveti ideei de astea geniale ...geniilor Very Happy Very Happy Very Happy
Matteo
Matteo

Mesaje : 72
Data de înscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  g0Ld Mier Feb 09, 2011 6:47 am

ba mateo care ti`e treaba frate ?
ce nu`ti mia ajunge oxigenu Smile)
doar am propus nu am zis ca e al meu;)
asa ca vezi`ti de parerile tale si numai comenta aiurea...
g0Ld
g0Ld
Admin

Mesaje : 175
Data de înscriere : 06/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Dambovita ;>

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Matteo Mier Feb 09, 2011 7:17 am

Regulamentul il face ownerul adminii il respecta.
Matteo
Matteo

Mesaje : 72
Data de înscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  g0Ld Mier Feb 09, 2011 7:20 am

Doar l`am propus ...nu am zis ca e al meu ca il bag eu :-w
dar vad ca vb aiurea :-?
ast si parerea lui gabone Wink
g0Ld
g0Ld
Admin

Mesaje : 175
Data de înscriere : 06/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Dambovita ;>

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Matteo Mier Feb 09, 2011 7:22 am

Gabone cu siguranta nu iti va aproba acest regulament ...
Matteo
Matteo

Mesaje : 72
Data de înscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  g0Ld Mier Feb 09, 2011 7:25 am

vb tu in numele lui sau ce ?
numai fii tu asa de sigur Wink
g0Ld
g0Ld
Admin

Mesaje : 175
Data de înscriere : 06/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Dambovita ;>

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Matteo Mier Feb 09, 2011 7:27 am

Nu vb in locul lui doar k atunci cand va citi regulamentul tau cu siguranta nu o sa fie deacord cu tot ce scrie acolo ...presupun k astia care au dat PRO nici macar nu l.au citit Smile
Matteo
Matteo

Mesaje : 72
Data de înscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  g0Ld Mier Feb 09, 2011 7:33 am

daca tu zici:))
g0Ld
g0Ld
Admin

Mesaje : 175
Data de înscriere : 06/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Dambovita ;>

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Gabone Mier Feb 09, 2011 9:44 am

CONTRA mane k avem un regulament,care trebuie respectat de toti admini si playeri Exclamation




* NU sunt pemise certurile intre admini pe server.

* Adminii sunt raspunzatori de deciziile luate doar in fata OWNERULUI.

* ATENTIE!!!ESTE INTERZISA FOLOSIREA ACCESULUI IN INTERES PERSONAL (sufera de el, se cred zei, etc.)
-retrogradare

* NU se da kick/ban intre admini (doar OWNERUL are acest drept)
Gabone
Gabone
Admin

Mesaje : 133
Data de înscriere : 06/01/2011
Localizare : Bucuresti

https://xzone2.forumgratuit.ro

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  ayan Mier Feb 09, 2011 10:36 am

Deacord cu gabone.
ayan
ayan
Admin

Mesaje : 8
Data de înscriere : 15/01/2011

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  g0Ld Mier Feb 09, 2011 8:54 pm

Smile) ok
g0Ld
g0Ld
Admin

Mesaje : 175
Data de înscriere : 06/01/2011
Varsta : 32
Localizare : Dambovita ;>

Sus In jos

Propun Un Regulament Mai Bun !!! Empty Re: Propun Un Regulament Mai Bun !!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum